17 lutego 2018

Bałdy

NATURA

Warmia i Mazury to kraina tysiąca jezior. Tak naprawdę jest ich ponad dwukrotnie więcej, a tereny zaliczane są do obszaru „Zielonych Płuc Polski”. Nieskażona przyroda, czysta woda i powietrze stwarzają naszym uczestnikom wspaniałe warunki do zabawy i wypoczynku.Baza obozowa Hufca Warmińskiego położona jest nad pięknym i czystym jeziorem Gim, 26km od Olsztyna. Namioty rozstawione są na obszarze 6ha wśród wysokich drzew sosnowych, gdzie panuje bardzo zdrowy mikroklimat.

PRZYGODA

W czasie trwania turnusów Komenda Zgrupowania organizuje dla uczestników liczne olimpiady sportowe, gry terenowe, ogniska, kominki, dyskoteki, prezentacje filmów na telebimie, sztafety pożarnicze, wędrówki piesze, oraz wiele innych atrakcji programowych.

PRZYJACIELE

Uczestnicy naszych obozów w zależności od ich wieku zakwaterowani są w namiotach 10-osobowych (po 6-7 osób) w poszczególnych podobozach. Dzięki temu poznają rówieśników i nawiązują niezwykłe przyjaźnie trwające wiele lat.

HARCERSTWO

Chociaż organizatorem obozu jest Hufiec Warmiński, a opiekunami instruktorzy i doświadczeni w pracy z dziećmi harcerze – to uczestnicy wcale nie muszą być zrzeszeni w Związku Harcerstwa Polskiego. Nasze obozy są otwarte dla wszystkich dzieci!

KADRA

Kadrę obozów stanowią harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego. Wszyscy na co dzień pracujący z dziećmi i młodzieżą, posiadający odpowiednie uprawnienia państwowe- kurs kierownika wypoczynku oraz kurs wychowawcy kolonijnego, a także Kurs Lidera Organizacji Pozarządowej. Są to ludzie odpowiedzialni, pełni pasji i zaangażowania, posiadający głowę pełną pomysłów, energicznie, a do tego zawsze uśmiechnięci.