30 maja 2018

Pakowanie i wyjazd

Witaj obozowiczu!

Niedługo przyjedziesz do nas na obóz harcerski w Bałdach Piec. Już nie możemy się doczekać! W związku z tym mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji.

Jak przygotować się na obóz?

 • Przede wszystkim zabierz ze sobą odpowiednie ubrania – pamiętaj o płaszczu przeciwdeszczowym i kaloszach, dresach, ciepłej bluzie oraz czymś co będziesz mógł trochę pobrudzić.
 • Jeżeli jesteś zuchem lub harcerzem, musisz wziąć ze sobą pełne, regulaminowe umundurowanie. Dodatkowo przypominamy, że Bałdy to idealne miejsce do realizacji sprawności lub prób na stopień – pomyśl o tym!
 • Na obozie nie ma dostępu do prądu – koniecznie weź ze sobą latarkę. Oznacza to, że nie będziesz mieć możliwości naładowania np. komórki czy odtwarzacza mp3 – z uwagi na dużą wilgoć i kurz zdecydowanie odradzamy branie wszelkich urządzeń elektronicznych. Pomimo najszczerszych chęci, kadra nie ma możliwości przechowania uczestnikom takich urządzeń i nie będzie odpowiadała za zgubiony lub zniszczony sprzęt.
 • Weź ze sobą przybory toaletowe (w tym mydło, szczoteczkę i pastę do zębów, 2 ręczniki i klapki)
 • Nie zapomnij o śpiworze! Wraz z nim warto wziąć prześcieradło oraz coś pod głowę. Na miejscu będzie czekało na Ciebie łóżko polowe lub kanadyjka, materac oraz dwa ciepłe koce.
 • Na obozie jesteśmy bardzo aktywni, dlatego mile widziany jest strój i buty sportowe.
 • Mamy własną plażę – spakuj ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, okrycie głowy i krem do opalania.
 • W trakcie zajęć nieraz będzie trzeba coś zapisać, dlatego weź ze sobą notatnik i długopis.
 • Pomyśl o czasie wolnym – instrumenty muzyczne i śpiewniki mile widziane! Możesz wziąć również karty do gry.
 • Nie bierz ze sobą jedzenia, które szybko się psuje (np. owoców czy jogurtów) – nie będziesz mieć dostępu do lodówki. Na miejscu zapewniamy Ci pełne wyżywienie: 3 posiłki, podwieczorek i butelkowaną wodę w cieplejsze dni.
 • Na terenie obozu znajduje się sklepik – można w nim kupić m.in. słodycze, napoje, lody i nowość – obozowe gadżety!
 • Nie zabieraj ze sobą takich przedmiotów jak np. scyzoryki, zapałki i zapalniczki itp.
 • Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek stałe leki, weź je ze sobą. Poproś któregoś z rodziców aby dokładnie opisał zasady ich przyjmowania. Spakuj je (wraz z ulotkami) w bezpieczne miejsce i przekaż swojej kadrze od razu po przybyciu do obozu

Do tego listu dołączyliśmy również list do Twoich rodziców – przekaż go im, zawiera on ważne informacje dotyczące Twojego wyjazdu! W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań nie wahaj się z nami skontaktować – chętnie Ci pomożemy! Pamiętaj, że przygoda zaczyna się już teraz – polub nas na facebooku i dołącz do naszych wydarzeń – poznasz tam swoich przyszłych obozowych kolegów! Warto też wejść na naszą stronę internetową żeby dowiedzieć się więcej-> www.baldy.zhp.pl

Czekamy na Ciebie!

Drogi Rodzicu!

Niezmiernie cieszymy się, że Twoje dziecko już niedługo zawita na naszym obozie! Aby zapewnić Twojemu podopiecznemu (oraz Tobie!) kilkanaście dni wolnych od zmartwień, przekazaliśmy mu list, w którym zawarliśmy ważne informacje nt. wypoczynku, takie jak godziny wyjazdu i powrotu do Olsztyna oraz szczegółową instrukcję dotyczącą tego, jak przygotować się na nasz obóz. Dla Ciebie również mamy kilka informacji!

Nasz obóz przechodzi wiele zmian. Jeśli Twój podopieczny już kiedyś u nas był, zapewne pamiętasz, że w weekendy tak układaliśmy nasz program, aby toczył się on na terenie obozu. Jako, że chcemy dostarczyć Twojemu dziecku jeszcze więcej przygód i fajnych zajęć, jedną ze zmian jest zamienienie tych weekendów spędzanych w obozie na jeden Dzień Otwarty w trakcie turnusu. Ten dzień będzie specjalnym dniem, w którym Twoja pociecha na pewno będzie w obozie i będzie można ją bez problemu odwiedzić. Co więcej, ten dzień będzie zaplanowany w taki sposób, abyście mogli uczestniczyć w naszym obozowym życiu całą rodziną. Terminy dni otwartych moża znaleźć na naszej stronie w zakładce-> Program. Jeśli jednak zdecydujesz się przyjechać w odwiedziny innego dnia, oczywiście będziesz mieć możliwość odwiedzenia swojego dziecka, lecz możliwe, że będzie trzeba poczekać aż wróci on/ona z zajęć poza obozem. Niestety, z uwagi na brak możliwości przewidzenia warunków pogodowych, nie możemy podać w tym momencie dokładnego programu Dnia Otwartego – zostanie podany on na naszej stronie internetowej oraz na obozowym facebooku 2-3 dni wcześniej. Z drugiej strony tego listu zawarliśmy szczegółowe informacje dotyczące dojazdu do naszego obozu. Mamy nadzieję, że pomogą Ci w bezproblemowym dotarciu do nas!

Co więcej, jeżeli zdecydujesz się nas odwiedzić, mamy dla Ciebie kilka wskazówek i informacji, które pomogą nam wszystkim bezproblemowo cieszyć się tym czasem:

 • Jeżeli w trakcie odwiedzin będziesz chciał wyjść z dzieckiem poza teren naszego obozu, musisz mieć ze sobą swój dowód osobisty. Jeśli taka sytuacja zdarzy się w przypadku osoby niebędącej opiekunem prawnym (a więc wujkowie, babcie itd.) taka osoba musi posiadać ze sobą dodatkowo pisemne upoważnienie od rodziców dziecka. Takie upoważnienie musi zawierać nr dowodu osobistego osoby zabierającej dziecko oraz czytelny podpis rodzica.
 • Jeśli chcesz przywieźć dziecku coś do jedzenia, miej na uwadze, że uczestnicy nie mają dostępu do lodówki, dlatego odradzamy przywożenie na zapas szybko psujących się rzeczy, takich jak np. owoce czy jogurty.
 • Na terenie obozu panuje zakaz ruchu pojazdów spalinowych bez przepustki – oznacza to, że możesz wjechać na nasz teren rowerem, jeśli jednak przyjechałeś samochodem, pozostaw go przed szlabanem.
 • Na Bałdach obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.
 • Niestety nie ma możliwości wykupienia obiadu w czasie Dnia Otwartego, ale zapewnimy Państwu dostęp do ogniska, gdzie z własnym prowiantem będzie możliwość upieczenie sobie chociażby kiełbaski.

Po informacje dotyczące Dnia Otwartego zapraszamy na naszą niedawno stworzoną stronę internetową pod adresem www.baldy.zhp.pl  Dodatkowo zapraszamy na naszego facebooka, na którym będą się ukazywać na bieżąco relacje z obozu! Jest on dostępny również dla osób niezalogowanych pod adresem www.facebook.com/baldypiec. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości nie wahaj się z nami skontaktować! Chętnie Ci pomożemy.

Uwaga: Jeśli Twoje dziecko przyjmuje stałe leki prosimy o zapakowanie je wraz z instrukcją dawkowania do bagażu dziecka. Ma to na celu uniknięcie zamieszania przy autokarach. Nie martw się, od razu po przyjeździe dziecka na obóz komendant podobozu dopilnuje by dziecko przekazało leki pielęgniarce.

Czekamy na Twoje dziecko!

Instruktorzy Hufca Warmińskiego ZHP